ART / Lithographs / Litograph in colors 15052059
nr 1505 2059
Mårten Andersson
(1934-2017), Sverige
Mårten Andersson (1934-2017), Sweden. Man i eka, unframed. Signed, numbered 1374/1400. Litograph in colors. Sheet: 45x54 cm, Missfärgning i ytterkanten.
LITOGRAPH IN COLORS, Man i eka, oramat löst blad. Signerad, numrerad 1374/1400. Färglitografi. Bladets mått: 45x54 cm. Oramad
Condition: Missfärgning i ytterkanten
Mårten Andersson, Swedish painter, born 1934, dead 2017.
Withdrawn
Monday November 28 2022
at 19:23:03
Mårten Andersson
Read more about Mårten Andersson